Pro správné zobrazení a funkci webových stránek si prosím aktivujte JavaScript ve svém prohlížeči!
Jazyk CZ | EN
 
Úvod Vzdělávání  Otevřené kurzy  Štíhlá a efektivní veřejná správa

Štíhlá a efektivní veřejná správa

Štíhlost, efektivita a kvalita nejsou tématy jen pro výrobu. Jsou to významné otázky také pro poskytování služeb, tedy i pro instituce ve veřejné správě.

Co Vám mohou naše nové kurzy a ucelený kvalifikační program přinést?

  • Schopnost nastavit základní a efektivní systém fungování organizace na základě normy, kterou ve světě využívá více než jeden milión organizací.
  • Schopnost analyzovat činnosti a hledat prostory pro jejich zjednodušování a zlepšování výsledků.
  • Schopnost analyzovat celý systém řízení a hledat příležitosti ke zlepšování, které mohou zásadně optimalizovat vynaložené úsilí a konečný efekt. To vše na základě mezinárodně uznávaného modelu CAF (Common Assessment Framework), který je přímo určen pro organizace ve veřejném sektoru.

Tedy celkově je přínosem levnější a rychlejší fungování s lepšími službami pro klienty.

Štíhlá a efektivní veřejná správa (modul I)

Určeno pro: Pracovníky, kteří se budou na jakékoli úrovni podílet na projektech zavádění systému managementu kvality a zefektivňování a zeštíhlování organizací působících ve veřejné správě. Pracovníci budou schopni nejen fungovat efektivně v týmech, ale budou schopni i samostatně navrhovat zlepšení menšího rozsahu. Znalosti jsou zejména významné pro všechny vedoucí pracovníky, protože je nezbytné, aby jejich podřízení pracovali v souladu s požadavky normy a návazně stanovenými pravidly (ať již na základě normy ISO 9001, pravidel pro zeštíhlování fungování organizace, nebo pravidly postavenými na mezinárodně uznávaném modelu CAF)

Přínosy: Pochopení požadavků ISO 9001 v souvislostech činností ve veřejné správě, porozumění jejich významu a přínosu. Schopnost pracovat v souladu s požadavky a pravidly podle normy, motivovat a informovat podřízené. Schopnost navrhovat dílčí zlepšení systému řízení organizace. Pochopení koncepce štíhlého řízení a fungování, schopnost navrhovat dílčí zlepšení z hlediska zeštíhlování činností, schopnost aktivní práce v týmech zaměřených na projekty zeštíhlování. Schopnost aktivně působit v týmech zaměřených na sebehodnocení podle modelu CAF a následné navrhování a realizaci projektů pro zlepšování fungování organizace.

Zařazené kurzy:

Systém kvality ve veřejné správě I - 1 den

Základy štíhlé administrativy - 1 den

CAF tým - 1 den

Štíhlá a efektivní veřejná správa (modul II)

Určeno pro: Pracovníky, kteří budou odpovídat za zavedení systému managementu kvality (podle norem řady ISO 9000), případně obecně za nastavení řízení kvality v organizaci veřejné správy a za další zlepšování fungování s cílem zlepšovat služby pro klienty/zákazníky a zjednodušovat a šetřit náklady ve fungování organizace prostřednictvím optimalizace, zefektivňování a zeštíhlování procesů.

Přínosy: Schopnost nastavit základní systém ve fungování organizace (identifikování a popsání procesů a jejich vzájemných vazeb, zajištění základních podmínek pro správné fungování procesů a tím i celé organizace). Znalosti a dovednosti v oblasti mapování procesů, jejich analyzování a navrhování zlepšení nasměrovaných na jejich zjednodušování (a tím šetření nákladů a zvyšování kvality pro koncového klienta/zákazníka). Schopnost využívat mezinárodně uznávaný model CAF k vyhodnocování fungování organizace a vyhledávání míst pro další potenciální zlepšování – s optimalizací vynaloženého úsilí a konečného efektu.

Zařazené kurzy:

Systém managementu kvality ve veřejné správě II - 2 dny

Štíhlá administrativa - 2 dny

Specialista CAF - 2 dny

 

Newsletter

Pokud máte zájem odebírat novinky, přihlašte se k odebírání našeho newsletteru. » Více

Aktuality

Vydali jsme publikaci

Komentované vydání ČSN CEN/TS 16850 [více]

České firmy uspěly v Mezinárodní ceně inovací

Společnost Bekhof Construction s.r.o. se stala celkovým vítězem kategorie Startupy a mikropodniky.... [více]

» Archiv aktualit

 

Česká společnost pro jakost
Novotného lávka 200/5
110 00 Praha 1
Česká republika

tel.: +420 221 082 269
fax: +420 221 082 229
e-mail: sekretariat@csq.cz  

       GDPR
Vyrobila Omega DesignOmega Design