Přeskočit na hlavní obsah

Spojení metrem a tramvají

Účastníci kurzu, kteří přijedou metrem na:

 • Stanici A Staroměstská se při východu z budovy metra dají k ulici Křižovnická přes přechod na stanici tramvaje Staroměstská, tram. číslo 17, 18 (pěšky viz níže) a vystoupí na první zastávce Karlovy lázně, viz níže.
 • Stanici B Národní třída se při východu z budovy metra mohou vydat k stanici tramvaje Národní třída, tram. číslo 6, 9, 18, 22 (pěšky viz níže) a vystoupí na první zastávce Národní divadlo, viz níže.

Účastníci kurzu, kteří přijedou tramvají na:

 • Stanici Staroměstská se dají dál po směru tramvaje ulicí Křižovnická přes průchod Karlovy lázně na Novotného lávku, cca 5 minut chůze.
 • Stanici Národní třída se dají dál po směru tramvaje ulicí Národní okolo Národního divadla, dále po nábřeží směr Karlův most, cca 10 minut chůze.
 • Stanici Národní divadlo se při výstupu z tramvaje dají dále po nábřeží směr Karlův most na Novotného lávku, cca 5 minut chůze.

Všechny podrobnosti o jízdních řádech naleznete na stránkách Pražského dopravního podniku.

Upozorňujeme, že při pohybu městem Praha, může docházet k dočasným změnám v dopravě.

Omezení dopravy můžete nalézt na Dopravním podniku Praha či na Pražském patriotu.

Doprava autem

V okolí Novotného lávky se nachází parkovací zóny, které je možné využít zejména pro krátkodobé stání.

 • Oranžová zóna 
 • Zelená zóna 
 • Modré zóny jsou určeny residentům

Podrobnější informace o parkovacích zónách a způsobu platby.

Parkování

Doporučená parkoviště v okolí Novotného lávky

 • Podzemní garáže pod Národním divadlem, Ostrovní ulice, 50 Kč/hod
  GPS: 50°4'49.921"N, 14°24'49.694"E
 • Podzemní garáže Rudolfinum vjezd z ulice Na Rejdišti, 50 Kč/hod
  GPS: Loc: 50°5'22.871"N, 14°24'53.299"E
 • Placené parkoviště na Alšově nábřeží, Alšovo nábřeží,  40 Kč/hod
  GPS: 50°5'19.272"N, 14°24'52.4"E

Záchytná parkoviště P+R

Aktuální obsazenost parkovišť

Spojení vlakem

Účastníci kurzu, kteří přijedou na nádraží:

 • Praha - Holešovice si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy C (směr Háje). Vystoupí čtvrtou stanici Muzeum a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na druhé stanici Staroměstská, kde vystoupí po eskalátoru nahoru. Při východu z budovy metra se dají do leva přes přechod na stanici tramvaje, kde vyčkají na jakoukoliv přijíždějící tramvaj a vystoupí na první zastávce Karlovy lázně. Při výstupu z tramvaje se dají účastníci doprava na Novotného lávku.
 • Praha - Masarykovo nádraží si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy B (směr Zličín). Vystoupí první stanici Můstek a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na první stanici Staroměstská, dále dtto viz. výše.
 • Praha - Smíchovské nádraží si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy B (směr Černý Most). Vystoupí čtvrtou stanici Můstek a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na první stanici Staroměstská, dále dtto viz. výše.
 • Praha - Hlavní nádraží si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy C (směr Háje). Vystoupí první stanici Muzeum a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na druhé stanici Staroměstská, dále dtto viz. výše.

Všechny podrobnosti o jízdních řádech naleznete na stránkách Pražského dopravního podniku.

Upozorňujeme, že při pohybu městem Praha, může docházet k dočasným změnám v dopravě.

Omezení dopravy můžete nalézt na Dopravním podniku Praha či na Pražském patriotu.

Spojení autobusem

Účastníci kurzu, kteří přijedou na:

 • autobusové nádraží Praha - Černý most si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy B (směr Zličín). Vystoupí na stanici s názvem Můstek a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na první stanici Staroměstská, kde vystoupí po eskalátoru nahoru. Při východu z budovy metra se dají do leva přes přechod na stanici tramvaje, kde vyčkají na jakoukoliv přijíždějící tramvaj a vystoupí na první zastávce Karlovy lázně. Při výstupu z tramvaje se dají účastníci doprava na Novotného lávku.
 • autobusové nádraží Praha - Florenc si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy B (směr Zličín). Vystoupí druhou stanici Můstek a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na první stanici Staroměstská, dále dtto viz. výše.
 • autobusové nádraží Praha - Holešovice si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy C (směr Háje). Vystoupí čtvrtou stanici Muzeum a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na druhé stanici Staroměstská, dále dtto viz. výše.
 • autobusové nádraží Praha - Anděl si zakoupí jízdenku pro MHD (dospělí 32,- Kč) a sestoupí do metra trasy B (směr Černý Most). Vystoupí na stanici s názvem Můstek a zde přestoupí na metro trasy A směr Dejvická a vystoupí na první stanici Staroměstská, dále dtto viz. výše.

Všechny podrobnosti o jízdních řádech naleznete na stránkách Pražského dopravního podniku.

Upozorňujeme, že při pohybu městem Praha, může docházet k dočasným změnám v dopravě.

Omezení dopravy můžete nalézt na Dopravním podniku Praha či na Pražském patriotu.