Vyhledávání

Výběr jazyka

>>Nabídka kurzů pro veřejnost


Katalog kurzů si můžete stáhnout zde.


E-shop

VDA 6.3 Audit procesu - nové přepracované vzdělávání

2. kompletně přepracované vydání 2010 pro auditory procesu první, druhou stranou i  pro certifikační auditor. Vzdělávací program VDA 6.3 Audit procesu nahrazuje předchozí kurz Audit procesu.

Zavedená norma pro auditování VDA 6.3 (vydání 1998) byla zcela revidována pracovní skupinou VDA 6.3. Nový svazek zohledňuje změny provedené v ISO 9001 a aktuální specifické požadavky zákazníka v odvětví automobilového průmyslu.

Cílem bylo nové uspořádání, soustředění a přizpůsobení auditu procesů na nové požadavky. Nyní je nezbytné analyzovat podnikatelské procesy v dodavatelském řetězci, při vývoji produktu a ve výrobních procesech tak, aby mohly být odhaleny slabé stránky v pracovních procesech a jejich rozhraní a aby mohla být stanovena nápravná opatření a příležitosti ke zlepšování. Přitom předchozí dotazník slouží jako základ pro revizi předešlého VDA 6.3 (vydání 1998).    


Komu je kurz určen?

Interním a externím auditorům procesů (stávajícím i novým), zaměstnancům ze všech oblastí vývoje a výroby, pracovníkům s rozhodovací pravomocí v organizaci (manažerům hospodářských jednotek, manažerům týmů atd.), manažerům kvality.

Co Vám kurz přinese?

V průběhu kurzu se naučíte základům potenciální analýzy a auditu procesů podle VDA 6.3. Popsaná metodika vychází a respektuje procesní přístup definovaný v normě ISO 9001 a požadavky rozpracované v ISO 16949.

Úvodní část kurzu zahrnuje seznámení se základy procesního přístupu, včetně vysvětlení analýzy rizik, definuje požadavky na auditory a detailně popisuje proces auditování a potenciální analýzy. Tyto obecné základy vám umožní lépe pochopit vzájemné vztahy (korelace) podnikových procesů a ukáží vám jak tyto vztahy správně využívat během auditu procesu.

Navazující část kurzu je věnována vysvětlení a používání „Katalogu otázek“ auditu procesu, který je rozdělen na:
a) životní cyklus produktu

b) sériovou výrobu

Jak získat kvalifikaci auditora procesu VDA 6.3?

Nový systémem vzdělávání v oblasti VDA 6.3 je založen na modulovém systému získávání kvalifikace auditora procesu.

Modul A - základy
Nový účastník musí povinně absolvovat základní modul A a následně si může vybrat (podle předpokládané oblasti provádění auditů) ze čtyř navazujících modulů B. Absolvováním pouze modulu A nezíská účastník žádanou kvalifikaci auditora procesu VDA 6.3, tu získá až po absolvování některého z modulů B, které se liší rozsahem auditování.

Moduly B

  • Modul BI – kvalifikace „Auditor procesu VDA 6.3 pro sériovou výrobu“
  • Modul BII – kvalifikace „Auditor procesu VDA 6.3 pro životní cyklus produktu (od vývoje až po péči o zákazníka), s možností získání certifikátu VDA QMC Auditor procesu – viz modul C  

Modul C – zkouškový den pro certifikovaného auditora podle VDA 6.
Možnost získat certifikát VDA QMC auditor procesu VDA 6.3 mají možnost účastníci modulu BII a modulu D, kteří úspěšně absolvovali test znalostí. Zkouška není součástí kurzu. Ke zkoušce je třeba se přihlásit v oddělení personální certifikace.

Modul D – aktualizační výcvik auditorů procesů podle VDA 6.3 s možností získání certifikátu VDA QMC – viz modul C.
Modul je určen pouze pro současné auditory procesu VDA 6.3 (auditoři, kteří již mají osvědčení auditora procesu VDA 6.3 a absolvovali školení v rozsahu nejméně 24 hodin).

Modul E - kvalifikace „Auditor procesu VDA 6.3 pro životní cyklus produktu" včetně certifikační zkoušky. Modul je určen zájemcům, kteří usilují o získání kvalifikace auditor procesu podle nového vydání VDA 6.3 Audit procesu ověřenou certifikační zkouškou, a to během nejkratší možné doby formou souvislého pětidenního intenzivního kurzu. 

Platí následující podmínky:

a) Bez účasti na modulu A se nelze přihlásit do žádného z modulů B.
b) Rozhodnutí o tom, jaký rozsah kvalifikace auditora VDA 6.3 získáte (moduly B), záleží pouze na potřebách organizace nebo účastníka kurzu.
c) Modul D je určen pouze pro rekvalifikaci současných auditorů procesu.
d) Každý modul je ukončen testem znalostí, úspěšné absolvování testu je podmínkou nutnou pro získání osvědčení o absolvování daného modulu.
e) Součástí kurzu je i nová publikace VDA 6.3 Audit procesu, která slouží jako studijní materiál pro účastníky kurzu. Žádné jiné studijní materiály nejsou účastníkům kurzu poskytovány.
f) Na základě absolvovaného kurzu získá účastník excelovské soubory pro vyhodnocování potenciální analýzy a auditu procesu. Dle vyjádření VDA QMC použití uvedených excelovských souborů probíhá na vlastní odpovědnost uživatele.

Forma ukončení: Po úspěšném složení písemného testu a při splnění 80 % docházky vydání VDA QMC osvědčení o kvalifikaci.

Opakování testu je možné v průběhu jakéhokoliv modulu VDA 6.3 nebo mimo tyto moduly pouze po předchozí telefonické domluvě. Cena za opakování testu je 500 Kč.

 


 

pozn. Vzdělávací program VDA 6.3 Audit procesu se skládá ze samostatných modulů uvedených výše, každý modul je účtován zvlášť a koná se v jiném termínu. Pro bližší informace o Vámi vybraném modulu, klikněte na jeho odkaz.  

 

 

 

 

 

 

 

Cena pro nečleny: 0,00 Kč bez DPH (0 Kč včetně DPH)

Cena pro členy: 0,00 Kč bez DPH (0 Kč včetně DPH)